Zapowiedź Dubai Race IRG Winter Prototype Challenge

Pierwszy wyścig na portalu IRG w 2019 roku rozegrany zostanie na torze Dubai Autodrome, znamy ten obiekt z serii TCR rozgrywanej w sezonie zimowym na początku poprzedniego roku. Ale tym razem mamy możliwość sprawdzenia się w innej serii. Prototype Challenge z cylku IRG Winter to oferta dla simracerów na tą zimę, auta trochę pomiędzy "budami" i OW. 

Podczas kilku wyścigów testowych dochodziło do kolizji rodem z "koszmarów administracji" o których chcieliśmy już nie pamiętać. Prosimy o nie powtarzanie takich zachowań podczas wyścigu full jak i co najważniejsze podczas samego Wyścigu Oficjalnego w najbliższą niedzielę. Mamy nadzieję, że to było takie chwilowe rozluźnienie okołoświąteczne u niektórych kierowców.

Sezon będzie trwał przez 5 weekendów a spotykać się będziemy w odstepach dwutygodniowych, zaczynamy już w najbliższą niedzielę 6 Stycznia a zakończenie planujemy na 3 Marca. 80 minut zmagań podczas każdego z wy ścigów w zimowym sezonie to naszym zdaniem akurat tyle aby umożliwić kierowcom sprawdzenie różnych startegii, będzie też w sam raz dla kibiców, którzy zechcą oglądać relację z tych wydarzeń.

Z 52 kierowców, którzy pojawili się na treningach odnotowując czas zapisało się do sezonu około 30 dlatego przypominamy o spełnieniu formalności zapisu jeżeli wyrażacie chęć do uczestnictwa w sezonie. Prosimy nie czekać do ostatniego momentu bo niektórzy mówią, że administracja rzuciła się na te auta jak pies na kości :)

Komu te auta najbardziej przypasowały okaże się już niebawem. Hot Lap-y zdominował Wojciech Łukaszek ale oba wyścigi testowe padły łupem Koguta. Łukasz pokazał, że strategia będzie istotnym aspektem tej rundy. Tyle w kwesti wróżenia z fusów przed pierwszym oficjalnym wyścigiem. Reszta wyjdzie jak to mówią "w praniu"

Szykuje się nam pomimo formalnościowych maruderów całkiem spory grid więc przypominamy o kliknięciu przycisku "Wystartuję" Zgłasza nas on do startu w danym wyścigu a w przypadku podziału na grupy przed pierwszym wyścigiem tylko osoby zgłoszone są brane pod uwagę do przydziału do grupy I. Nowym kierowcom przypominamy też o zgłaszaniu się do administratorów podczas treningów lub wyścigów mini oraz midi w celu weryfikacji zachowania na torze i otrzymaniu bądź nie licencji.

Zapewniamy emocje od pierwszych zakrętów. Prowadzenia transmisji podjął się Andrzej https://www.twitch.tv/nitjsefn , oraz Dominik Sawicki zapraszamy zatem wszystkich na relacje na żywo na kanale MotogamesTv.

Plan Rundy

20:00 Practice

21:00 Qualifications - limit 6 okrążeń, blokowane paliwo

21:15 Warm Up

21:20-25 Race - 80 minut

Comments

Marek Cieslak's picture

Przyznaje się marudziłem. Myslalem ze lmp2 nie wypali jednak sie myliłem. Sporo ludzi.