Zapowiedź HTTT IRG Winter Prototype Challenge

Piąta i ostatnia runda zimowej serii IRG Winter Prototype Challenge!!!

Szybko minął ten zimowy sezon z prototypami, całkiem niedawno rozpoczynaliśmy krótko po Nowym Roku zmagania w zimowej serii a już w najbliższą niedzielę będziemy kończyć na torze Paul Riccard we Francji.

W tytule zapowiedzi zawarte nadzieje na coś wyjątkowego czyli wspomniane trufle. Coś wyjątkowego jak zwycięstwo w serii ligi IRG-World. Ale to jedna z możliwości, o którą powalczą zawodnicy. Niestety w każdym sporcie czyli i w naszych zmaganiach są tacy, którzy muszą na koniec sezonu przełykać gorzki pasztet.

Zerkając na klasyfikację widzimy, że jest blisko i walka będzie na pewno. Wojciech Lukaszek nie wygrał wyścigu w Le mans i strata Tomasza Wacha, który zwyciężył na Circuit de la Sarthe zmalała do 6 punktów. Zaczyna się matematyka i liczenie. Teoretycznie przy wygranej Tomasza Wojciech musi zająć przynajmniej 3-cią pozycję aby obaj kierowcy uzbierali jednakową ilość punktów. Zwycięży wtedy i tak Wojtek bo ma do tej pory 3 zwycięzstwa a Tomasz Wach miałby dwa. No ale to matematyczne wyliczenia, na torze trzeba wykazać się oprócz szybkości strategicznym sprytem.  

Jeszcze bardziej komplikuje się sytuacja najniższego stopnia podium. Przynajmniej 3 kierowców będzie w najbliższym kontakcie walczyć o tą pozycję. Od 3-ciej do piątej pozycji mamy różnicę tylko 8-miu punktów a idąc niżej w klasyfikacji kierowców to i kolejni zawodnicy mogą spróbować ataku na "pudło"

Emocji na 100 % nie zabraknie, konieczne będzie przygotowanie zapasów aby wygodnie usiąść i kibicowac swoim faworytom. Na naszym ulubionym kanale MotogamesTv przeprowadzimy relację z tego wydarzenia. Zaprasza Andrzej https://www.twitch.tv/nitjsefn w towarzystwie pociska.

My zapraszamy wszystkich kibiców serdecznie, trzymajcie kciuki za swoich i nie zapomnijcie okazać szacunku rywalom.

Powodzenia!!!!