Zapowiedź Monza Race IRG Prototype Challenge

Komplet punktów Wojciecha Lukaszka po dwóch rozegranych wyścigach IRG Prototype Challenge pozwolił oddalić się od drugiego w klasyfikacji generalnej Tomasza Wacha na zaledwie 9 punktów, to dość niewielka strata kiedy mamy jeszcze 3 rundy przed sobą. Trzeci Robert Sadowski tylko o 1 punkt wyprzedza Norberta. Ale taki był też zamiar przed startem sezonu aby troche punktację ścieśnić. Zawodnicy muszą w tej krótkiej wszak bo tylko 5-cio rundowej serii wykazać się maksymalną koncentracją i w każdym wyścigu wygrać dla siebie i zespołu jak najwiecej. Premiowani są zawodnicy regularnie zdobywający punkty.

Przed połowinkami rozegranymi na torze Monza powinno być to może ostrzeżeniem dla gorących głów niektórych naszych kierowców. Podczas testowych wyścigów mieliśmy dość dramatyczne wydarzenia już na starcie i w pierwszych zakrętach, kończyło się tym, że mniej niż połowa startujących meldowała się na mecie. Podejście do testów jest inne i to często podkreślają sami kierowcy, ale prosimy o nie rozgrywanie wyścigu "na pierwszych zakrętach albo wcale".

Zapisani do sezonu "nowi kierowcy" mogą też w sobotę wziąć udział w wyścigu full w celu uzyskania licencji.

Tor Monza wszyscy znają ale warto powiedzieć jedno, szykany nie toleruja błędów a szybka Parabolica niejednemu może wybić z głowy marzenia o szampanie na mecie. Trzeba pamiętać też o paliwie i hamulcach bo opony traktowane są przez nawierzchnię dość łagodnie.

Zapraszamy wszystkich na relację na najlepszym kanale tematycznym związanym z nasza pasją czyli MotogamesTv

Transmisje poprowadzi Andrzej https://www.twitch.tv/nitjsefn 

Plan Rundy

20:00 Practice

21:00 Qualifications - limit 6 okrążeń, blokowane paliwo

21:15 Warm Up

21:20-25 Race - 80 minut

Czekamy na kierowców na serwerach a kibiców zpraszamy na transmisję