Zapowiedź Mugello Race IRG Winter Prototype Challenge

Po niesamowitym wyścigu na torze Dubai kierowcy wraz z zapleczem ruszyli w stronę Florencji, pod tym miastem zlokalizowany jest tor Mugello. Charakterystyka tego toru a zwłaszcza jego nawierzchnia bardzo różni się od poprzedniego obiektu, na którym do walki o tytuł w serii IRG Winter Prototype Challenge walczyli kierowcy. Brak tu szerokich wybetonowanych poboczy łagodnie traktujących błędy. Poza wąską i krętą nitką toru mamy tu wiele zielonej trawki i żwiru. Tak wyglądają starsze tory, na których ścigali się pasjonaci motosportu. Dlatego z niecierpliwością czekamy na niedzielny wyścig.

https://drive.google.com/file/d/18YA9Uh9qws7EvE1AU7m5f1rXQAkbmr9d/view

Po pierwszym rozegranym w sezonie wyścigu na czele znani kierowcy, prowadzi Wojciech Lukaszek powracający w szeregi kierowców IRG. Pokazuje on od razu, że nie wypadł z torów i nie brakuje mu prędkości. Za nim bardzo dobrze znani kierowcy naszych wirtualnych zmagań, Zbigniew Siara i Tomasz Wach zamykają podium po pierwszym wyścigu. Na starcie w Dubaju zameldowało się 30 kierowców, oglądaliśmy relację więc wiemy że sporo emocji towarzyszyło kibicom i kierowcom. Były sytuacje dramatyczne , wyprzedzanie, kolizje i były sytuacje zabawne - jeden z kierowców podczas pit-stopu przypadkowo nie tylko dolał paliwo i zmienił opony ale postanowił oddać ster innemu kierowcy. Po 20 sekundach dotarło do niego, że to nie lagi sprzętowe ani połączenia internetowego są przyczyną wrażenia jakby to on nie kierował swoim prototypem :)

W najbliższą niedzielę o 21:00 ruszamy do walki o kolejne punkty, czy będzie to jak przejażdżka po kanałach Wenecji czy będziemy mieli trupy ścielące się gęsto niczym w rasowym Macaroni Westernie będzie można zobaczyć podczas transmisji na żywo prowadzonej przez Andrzeja https://www.twitch.tv/nitjsefn

Oczywiście na kanale MotogamesTv

 

Plan Rundy

20:00 Practice

21:00 Qualifications - limit 6 okrążeń, blokowane paliwo

21:15 Warm Up

21:20-25 Race - 80 minut