IRG Formula 2019 GP W.Brytani

15/07/2019 - 11:35
brato
Tomasz Grobelny
Moderator
Registration: 22/04/2013 - 12:59
Otwieram, pewnie i tak niewielu będzie się chciało cokolwiek napisać ale dla porządku jest.
U mnie tempo było fajne, ( 4 czas stinta) tylko za cholercie nie mogłem się dogadać z mechanikami i przednia lewa opona znikała w tempie zatrważającym, start dobry awans o dwie pozycje, potem pilnowanie tempa i szybszy od innych zjazd po nowe opony, z uszkodzeniami postój zajął 11 sekund, drugi stint na hardach i szukanie możliwości dojechania do końca na tych oponach. Nie udało się i w końcówce drugi zjazd i zamiana na medy. Pogoniłem ile fabryka miała ale nie starczyło żeby dogonić pociska. Na mecie miałem 10 sekund do niego, nieplanowane naprawy pozbawiły mnie możliwości walki z kolegą.
Szukamy dalej rozwiązania na te opony i widzimy się na kolejnym GP czyli na Hocke ;)
15/07/2019 - 12:16
Bartosz Rozycki
Bartosz Różycki
User
Registration: 24/11/2018 - 21:01
Dla mnie to drugi przejechany wyścig. W kwalifikacjach niestety nie złożyłem najlepszego okrążenia ale z samego wyniku byłem nawet zadowolony, dopiero rozpoczynam przygodę z simracingiem więc nie bycie ostatni w qualach jest fajne ;). Startować jeszcze nie potrafię i straciłem sporo pozycji, dodatkowo dostałem strzała w tył i miałem jakieś uszkodzenia nie wiem na ile wypływały na prowadzenia auta. Początkowo tempo było niezłe i byłem szybszy od kierowców przede mną niestety nie wykorzystałem tego... dodatkowo zrobiłem błąd i postawiło mnie bokiem. Opony mocno dostały w kość i już po 10 okrążeniach pierwszy pit. Przez cały wyścig nie mogłem się dogadać z oponami, degradacja była ogromna. Kiedy próbowałem oszczędzać opony to nie miałem tempa. Jak jechałem szybciej pożerałem opony w zastraszającym tempie (muszę nad tym popracować). Na niebieskich flagach zjeżdżam jak niemota (mam nadzieje, że nikomu nie przeszkodziłem) i tracę bardzo dużo, do tego odwieczny problem z trafieniem w pół pola na pitstopie. Ogólnie kolejna dawka doświadczenia mam nadzieje, że wkrótce trochę więcej się z wami pościgam. Pozdro!
15/07/2019 - 12:16
Pietrino
Piotr Sojda
User
Registration: 11/12/2016 - 08:20
Chyba pierwszy raz udalo mi sie wejsc do q2 :)
Pierwszy stint dobry, 4 wagonowy pociag z Pociskiem, Dadikiem i wschodnim kolegą. Zjazd do boksu po softy i do mety... tyle ze dostałem kare stop/go ktora zakonczyla zabawe. Po drodze jeszcze ciekawa walka z Modlichą.
15/07/2019 - 12:41
Denis Gorelov
User
Registration: 09/04/2018 - 00:06
I want to say thank to everybody for perfect race i had 2nite. Everybody was polite no one stand to all cost, that caused long competitive race and feels of devotion at the end. Society, rules and judgement is perfect. Im racing 7.5 y and this server is at least one of the best
15/07/2019 - 13:18
modlicha
Piotr Wojdylo
Administrator
Registration: 15/06/2014 - 18:34
Pyjter: Zjazd do boksu po softy i do mety... tyle ze dostałem kare stop/go ktora zakonczyla zabawe. Po drodze jeszcze ciekawa walka z Modlichą.

No fajnie było się bronić, ale nie skończyło się to Pyjter za ładnie. Po tym ostatnim strzale musiałem zjechać na przymusowy pitstop bo skrzywiło mi kierę. Ale zdarza się, sam też nie zachowałem się za dobrze przy walce z włozajem, mam nadzieję że ucierpiałem tylko ja.

Plany były na pokonanie Alfika, którego wreszcie dogoniłem z tempem i finisz około P11-P12. Ze zużyciem opon sobie radzę już bardzo dobrze i w planach było med+soft. Jak zobaczyłem, że Alfik zmienia na hardy to wiedziałem, że go objadę na softach.

Niestety w tym momencie spotter do mnie mówi, że karę mogę odbyć w ciągu pięciu okrążeń ... Jaką karę???? No prawdopodobnie złapało speeding i było po zawodach i ściganiu się z Alfikiem. Potem uszkodzenia i kolejny przymusowy pitstop.

Dla mnie to był najsłabszy wyścig w tym sezonie i mam nadzieje, że tak pozostanie do końca.

Denis Gorelov: Society, rules and judgement is perfect. Im racing 7.5 y and this server is at least one of the best

It's very nice to hear that someone sometimes appreciates our efforts. :)
Edited by: modlicha - Mon, 15/07/2019 - 13:26

15/07/2019 - 13:44
MariuszM
Mariusz Madziarski
User
Registration: 08/11/2015 - 20:31
To mój pierwszy start w Efce, jestem zaskoczony tempem innych i tylko (tylko hehe) to muszę poprawić. Swoje błędy znam, pierwsze koty za płoty.
U mnie natomiast zero problemów z oponami, pierwszy stint na medium, ostatnie 15 kółek na soft i przyjechałem na zielonych. Jak poprawie tempo to i zużycie będzie większe, ale zapas widzę jest, więc przynajmniej tutaj nie jest źle.

Konkludując - dostałem solidne baty, ale technicznie wyścig bez łapania głupich kar i spinów.
Edited by: MariuszM - Mon, 15/07/2019 - 13:48
15/07/2019 - 15:31
Stepek
Daniel Stepkowski
User
Registration: 24/03/2014 - 20:09
Fajny wyścig, miałem bardzo mocne tempo. Szkoda straconego czasu bo pod koniec pierwszego stinta na wjeździe do boksu trafiłem na dublowanego więc postanowiłem przejechać jeszcze jedno okrążenie przez co na zużytych oponach straciłem 2 sekundy. Potem na hardach dogoniłem Sebastiana ale zabrakło okrążeń żeby podjąć atak. Cieszy mocne tempo, wyciągnięte wnioski jeśli chodzi o setup, zobaczymy co będzie na hocke.

@Alfik prawie zrobiłem pod siebie jak mnie przepuszczałeś :p
15/07/2019 - 16:50
Pietrino
Piotr Sojda
User
Registration: 11/12/2016 - 08:20
Sorry Modlicha, poszedlem tam zbyt optymistycznie.
15/07/2019 - 19:01
dadik
User
Registration: 29/10/2017 - 15:07
brato: start dobry awans o dwie pozycje

No właśnie oglądałem powtórkę ;) Zła linia obrana przeze mnie umożliwiła Ci nabranie prędkości. Ale fajnie bo czysto bardzo te pierwsze zakręty pojechane.

Generalnie dla mnie udany wyścig - strategia zadziałała. Nie cisnąłem za mocno bo bałem się, że nie uda się przejechać na jeden pit stop. Tempo wyścigowe jeszcze oczywiście do poprawy bo nadal nie powtarzam osiągów z treningów. Fajny wyścig bo było trochę walki - niestety manewry rywali nie zawsze były czyste. Tradycyjnie już uderzył we mnie @wlozaj - na szczęście bez wielkich uszkodzeń ale straciłem pozycję przy tym ataku.

Dzięki wszystkim za fajną zabawę, a administracji za umożliwienie rywalizacji. Do zobaczenia na Hockenheim
15/07/2019 - 20:07
pocisk
The Pocisk
Moderator
Registration: 17/03/2013 - 15:09
Przygotowania dość krótkie - przejechany "na żywca" jedynie testowy full na secie z poprzedniego roku. Potem szybka korekta skrzydeł na wyścig i start "w ciemno".

Start zachowawczy, w T1 zobaczyłem wjeżdżający na dużej szybkości bolid po prawej stronie i odbiłem na pobocze w lewo żeby uniknąć zderzenia. Potem taktyczna jazda w wagoniku za P. Sojdą, Denisem i Dadikiem. Na tym etapie miałem tempo lepsze od chłopaków ale nie chciałem na siłę się wpychać im pod łokieć, więc oszczędzałem opony i wyczekiwałem na błąd rywali. Taki błąd przytrafił się Denisowi i chyba komuś jeszcze. P. Sojda międzyczasie uporał się z Dadikiem, który miał spore kłopoty z oponami i uprzejmie puścił i mnie. Niestety u mnie też już tempo siadło i nie było szans podgonić Piotrka, ale byłem na takim etapie, że jednak postanowiłem zaryzykować i wyciągnąć stint na medach do jednego pit-stopu aż będę mógł założyć softy. Po pit-stopie wyjechałem za Alfikiem, za którym spędziłem bardzo dużo czasu i tylko gdyby nie jego błąd to pewnie wiózł bym się za nim do samej mety bo Robert miał b. dobrego seta (albo ja nie umiałem skutecznie zaatakować). Potem został mi już tylko do dogonienia Dadik na hardach co nie było takie proste bo dzielił nas dystans ponad 10 s. a okrążeń do mety było niewiele. Zabrakło mi dosłownie 1 okr. żeby skutecznie zaatakować i skończyłem na 9 miejscu.
Cieszy fakt, że pomimo "wariackiego" seta i kilku groźnych sytuacji w wyścigu*, udało się utrzymać auto w jednym kawałku na torze i dojechać w dobrych punktach do mety. Z tego miejsca gratulacje dla Krzyśka, który pięknie walczył w czołówce. Podziękowania dla reszty ekipy za fajną i czystą rywalizację.

Great battle with Denis, will looking for more of that on Hocke (bring more of your crue here ;)

*Na ok. 37 okr. zanotowałem 0,2 s. freeza, który prawie zakończył moją jazdę.

Wnioski na kolejny sezon: za niskie skrzydła jak na jazdę na 1 pit. Strategia: S-M-S zadziałałaby o wiele lepiej.
(Na start zalałem sobie specjalnie 6 litrów mniej paliwa i przejechałem cały wyścig na mix. 4/5.

Do zobaczenia na Hockenheimring.
Edited by: pocisk - Mon, 15/07/2019 - 20:42